Recyklohry

:)!!! Rodičia, žiaci, učitelia a priaznivci našej školy  !!! :)
     pomôžte škole

Cirkevná základná škola sv. Juraja vo Svidníku sa zapojila do zaujímavého recyklačného projektu s názvom Recyklohry. Program si kladie za cieľ správne nakladať s odpadmi, triediť a následne recyklovať vyradené elektrospotrebiče. Organizátorom projektu je spoločnosť ASEKOL SK, ktorá sa na území SR zaoberá organizáciou oddeleného zberu a spätného odberu elektrospotrebičov.

Spoločnosť ASEKOL SK poskytne škole zbernú nádobu. Každý žiak bude môcť do školy   nosiť nefunkčné a nepotrebné drobné elektrospotrebiče (napríklad starý mobil, kalkulačku, telefón, elektrohračku, drobné počítačové vybavenie, discman alebo MP3 prehrávač, ale tiež napríklad varnú kanvicu, kulmu, fén, skrutkovač atď.).

V rámci projektu sa žiaci môžu zapojiť tiež do zábavných hier a súťaží, výtvarných či fotografických úloh a kvízov z oblasti triedenia a recyklácie odpadov, ktoré bude organizátor projektu zadávať.

Za nazbierané  a opotrebované  drobné elektrozariadenia a splnené úlohy získa  škola body, za ktoré žiakom obstará rôzne učebné pomôcky, hry aj vybavenie pre voľný čas. Katalóg odmien a ďalšie informácie o projekte sú  k dispozícii na www. recyklohry.sk

Do programu sa môžu zapojiť aj rodičia tým, že drobné elektrospotrebiče venujú svojim deťom a zabezpečia tak ich recykláciu a zároveň deťom pomôžu získavať body. Tento program rozvíja vzťah detí k životnému prostrediu, podnecuje ich fantáziu a tvorivosť.