Zriaďovateľ školy: Gréckokatolícke arcibiskupstvo Prešov

Riaditeľka školy: RNDr. Katarína Hrižová

Charakteristika školy:  je plne organizovaná cirkevná škola s vyučovacím jazykom slovenským, zriadená bola 1.9.1992.

Vzdelávací systém školy sa odvíja od vzdelávacích plánov cirkevných škôl odsúhlasených Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Výchovný systém školy je založený na kresťanských hodnotách, živote podľa evanjelia, preventívnom systéme dona Bosca. Veľkú pozornosť venujeme výchove k láske a čistote, výchove k manželstvu a rodičovstvu.

ZŠ dosahuje výborné výsledky:

• v celoštátnom testovaní deviatakov "Testovanie 9" každoročne sú výsledky lepšie ako celoslovenský priemer
  • veľa absolventov našej školy pokračuje v štúdiu na gymnáziu
  • medailové umiestnenia  v okresných kolách predmetových olympiád
  • každoročné medailové umiestnenia školského časopisu TAMBOLKO v celoslovenskej súťaži PRO SLAVIS, ktorú organizuje MŠVVaŠ SR
  • v realizácii projektov

Na vyučovací proces je k dispozícií množstvo nových didaktických pomôcok, jazykové laboratórium, učebňa výpočtovej techniky, učebňa prírodovedných predmetov s moderným vybavením, zmodernizovaná školská kuchynka.
K dispozícii sú školská knižnica pre deti a mládež a školská jedáleň.

Vyučovací proces školy je zameraný na:
• profiláciu školy určenú novým školským vzdelávacím programom
• zvýšenie odborných a osobnostných kompetencií pedagógov školy
• schopnosť učiteľov využívať moderné metódy a formy vzdelávania
• možnosť využívať moderné didaktické pomôcky
• uplatnenie princípu: “Neučiť každého všetko“ • sebarealizáciu a zvýšenie záujmu žiakov o preberané učivo
• schopnosť žiakov pracovať v tíme (rozdelenie úloh, koordinácia úloh, schopnosť kooperácie)
• samostatnosť členov skupiny a ich individuálnu zodpovednosť
• rozvoj kreativity žiakov
• prepojenie získavaných teoretických vedomostí s praxou
• prepojenie vedomostí získaných v jednotlivých predmetoch navzájom (medzipredmetové vzťahy)
• možnosť diferencovane pristupovať k skupinám žiakov s rôznymi potrebami (nadaným žiakom, žiakom so ŠVVP)
• odstránenie psychologických bariér vo vzťahoch žiak – trieda

Mimoškolská činnosť žiakov sa orientuje na prácu v krúžkoch a s dôrazom na výchovu, rozvoj talentov našich detí po všetkých stránkach.