Komunitný ekoraj- správa Názov aktivity: Obstaranie a zakúpenie vybavenia Názov aktivity: Stop igelitkám, oblečme ich s láskou Názov aktivity : OVOCIE A ZELENINA NERASTIE V SUPERMARKETOCH POSUŇ ĎALEJ Názov aktivity : EKOUČEBŇA Názov aktivity: UŽÍVAJ SI EKORAJ A BUDUJ KOMUNITU Swap, burza Ekohliadka Žiacky parlament

Nadácia Slovenskej sporitelne-Komunitný ekoraj

Komunitný ekoraj- správa

V januári 2021 získal náš projekt Komunitný ekoraj z grantu Mamnato nadácie Slovenskej sporiteľne 5000 eur. V rámci dobrovoľníckych aktivít sme spoločne upravovali areál školy. V exteriéri sme opravili terasu  a vybavili zariadením na Oppen Repair Cafe and Tee.  Novovytvorené priestory nám slúžia na realizáciu aktivít projektu aj na exteriérové učenie. Pri našich aktivitách sme využívali odpadový materiál a dali mu druhú šancu. Spolu so žiakmi sme vytvorili ekozáhradky, v ktorých si sami pestujú ovocie a zeleninu. Realizovali sme mnoho zaujímavých aktivít napr. stop igelitkám, swapy a burzy, oprava poškodených vecí, workshopy na rôzne témy. V škole sme v rámci ekologických aktivít zaviedli ekohliadku. Jej úlohou je napr. porovnať rozdiel v separácií odpadu v triedach pred začatím a po ukončení projektu. Spestrujeme výučbu všetkých predmetov. Realizujeme maľovanie vonku, vyučovanie matematiky cez matematické prechádzky a množstvo iných vyučovacích predmetov.

Využívame obrovský potenciál nášho areálu. Novovytvorené priestory slúžia aj na spoločnú komunikáciu a stretnutia. Spoločne budujeme komunity a  podnecujeme aktivitami k separácií, efektívnemu využívaniu aj odpadového materiálu. Veríme, že ovplyvňujeme pozitívnym smerom budúcu generáciu detí. Aj takýmto spôsobom môžeme spoločne ovplyvňovať okolie. Areál školy ponúka skvelé možnosti na budovanie nových zákutí, ktoré mu dodajú komunitný charakter. Už teraz sa tešíme na  ďalšie výzvy.