Socrates Comenius

SOKRATES - Comenius - Partnerstvo škôl -   skončil v roku 2009

Medzinárodný trojročný projekt s názvom  Vyjadrovenie seba samých slovom, zvukom a obrazom.

Partnermi školy sú žiaci a učitelia z Turecka, Fínska, Nemecka, Grécka, Talianska, Španielska a Poľska.

CIELE: Vzájomná spolupráca škôl, zdokonalenie sa v komunikácií v anglickom jazyku, spoznať školské systémy, krajiny a mestá, v ktorých sa nachádzajú partnerské školy.

Prvý rok projektu bol ukončený vytvorením sprievodcu po meste Svidník a prezentáciou vlastnej školy. Výsledky boli spracované v elektronickej podobe pod názvom Pracujeme pod jednou strechou.

Projektové stretnutia sa uskutočnili v Španielsku a Taliansku.

Druhý rok sa Comenius club zaoberal zvukom.

Na projektovom stretnutí v novembri 2006 v Taliansku v meste Corata sa zúčastnil p. uč. M. Stronček,

K. Hrabko a dvaja študenti J. Čurila a J. Mašová, žiaci 9. ročníka.

Na stretnutí boli dohodnuté podmienky pre finálny produkt - Zvukový denník školy.

Cieľom bolo spoznať štýly hudby, otvoriť sa iným kultúram, získať zručnosti pri používaní nových technológií, upevniť medzinárodné vzťahy medzi jednotlivými krajinami.

Comenius team pripravil prezentáciu na CD - ľudové hudobné nástroje typické pre náš región. Okrem toho partneri projektu spracovali na základe študenského hlasovania rebríček TOP 5 - CD.

Ďalšie projektové stretnutie sa konalo v Nemecku a vo Fínsku, na ktorých sa zúčastnili 4 učitelia. Stretnutie vo Fínsku sa konalo vo februári 2007. Na stretnutí bol predstavený zvukový denník, ktorý bol zložený z troch častí: 1. hymna a spevácky zbor

2. zvuky v škole

3. zvuky v meste Svidník

Na finálnom produkte spolupracovali koordinátor projektu, Stronček, Revická, Varchulová.

V druhom roku projektu sa uskutočnila aj bilaterálna návšteva študentov a dvoch učiteľov z gréckeho Rodosu. Stretnutie trvalo  u nás 5 dní.

V treťom roku projektu Comenius club pracoval s obrazom. Cieľom bolo ukázať na ľudové zvyky jednotlivých partnerských krajín a súčasný životný štýl. Finálnym produktom bol videozáznam o životnom štýle mladých ľudí v komunikatívnom jazyku s názvom "Súčasný životný štýl".

Projektové stretnutie sa konalo na Rodose v Grécku, zúčastnili sa ho 3 učitelia a 3 žiaci .V máji sa uskutočnila bilaterálna návšteva hlavného koordinátora, privítali sme v našej škole partnerov z Poľska./ 2 učitelia a 3 žiaci./

Koordinátor projektu: Mgr. Eva Bandžuchová , spolupracovali Mgr. Miloš Stronček, Mgr. Ján Halčík, Mgr. Katarína Revická a ďalší.

RHODOS, Grécko ´07                                                                                        RYBNIK, Poľsko ´08