Ekofond

Energia v doprave – ako budeme jazdiť v budúcnosti (kreatívne vzdelávanie v oblasti energetickej efektívnosti a ochrany životného prostredia )

Cieľom projektu bolo podporiť záujem žiakov a učiteľov o vzdelávanie v oblasti energetickej efektívnosti a ochrany prostredia. Úlohou učiteľov a žiakov II.stupňa bolo tvorivo spracovať projektové vyučovanie zamerané na problematiku využitia zemného plynu ako aj iných alternatívnych palív v doprave nielen v súčasnosti, ale aj v budúcnosti. Žiaci sa oboznámili s využitím alternatívnych prírodných zdrojov v modernej doprave so zameraním na ekologickejšiu formu zemného plynu - CNG. Bola to nádherná ukážka tímovej prace pedagógov a žiakov školy, výsledkom ktorej bola zaujímavá hodina geografie.

Žiaci sa zúčastili slávnostného vyhodnotenia celého súťažného projektu v Bratislave, kde si prevzali aj vecné ceny.