Školský parlament

ŠKOLSKÝ PARLAMENT

Školský parlament má na našej škole už niekoľkoročnú tradíciu.

Jeho snahou je docieliť spoluprácu pedagógov a žiakov pri utváraní a realizácii plánov spoločnej činnosti, nahradiť pasívnu účasť žiakov na spoločenských podujatiach ich priamou aktivitou na výbere, príprave, realizácii i hodnotení. Podnietiť žiakov verejne vystupovať, vhodne argumentovať svoje názory i názory rovesníkov z tried a naučiť ich niesť istú zodpovednosť za život vo svojej škole. Zároveň podporiť ich sebadôveru, samostatnosť, tvorivosť a umožniť sebarealizáciu žiakov. Zážitkovou formou si tak majú žiaci možnosť vyskúšať "v malom" školu života a demokracie.

Školským parlamentom sú žiaci vedení k tomu, aby sa sami naučili rozlišovať klady a zápory, ktoré prináša život a vyberať z nich také podnety, ktoré prispievajú ku kladnému rozvoju ich osobnosti.

Poslaním parlamentu je riešenie výchovno – vyučovacích problémov, navrhovanie opatrení na zlepšenie všetkých činností na škole a hľadanie spoločných postupov pri organizovaní mimoškolskej činnosti žiakov.