Nadácia ZSE Výnimočné školy-Radosť z experimentovania -

Záverečná správa

Krásy chémie najlepšie spoznáme pri realizácii jednoduchých pokusov. Rozvíjame tým nielen zručnosti žiakov, ale aj vedecké spôsobilosti, či myslenie žiaka ako vedca. Veľkú radosť z experimentovania máme v našej škole aj vďaka nadácii ZSE, ktorá nám poskytla finančné prostriedky na zakúpenie vybavenia chemickej učebne laboratórnymi pomôckami a chemikáliami. Priebeh školského roka, poznačený dištančným vzdelávaním, bol časom vyhľadávania a zhromažďovania  pokusov, ktoré našich žiakov oslovili. Využitím IKT zručnosti žiakov sme k nim vytvorili a postupne dopĺňame kartotéku pokusov s prehľadom pomôcok, chemikálii i pracovným postupom. Najlákavejšia a najzaujímavejšia bola po nástupe na prezenčné vzdelávanie samotná realizácia týchto pokusov. Opakovanie a skúšanie si pokusov bolo nielen zaujímavé, no aj poučné a zábavné. Vyvrcholením bola koncoročná chemická show, pri ktorej deviataci akoby symbolicky odovzdali kľúče od chemickej učebne mladším nádejným chemikom. Pozorný pohľad detských očí a úsmev na ich tvárach počas show hovoril za všetko. Chémia je naozaj krásna veda. A  aj vďaka tomuto projektu záujem o ňu u nás naozaj rastie. Experimentovanie v podaní mladších žiakov pokračuje. Nadácia ZSE – ĎAKUJEME!